» من قصد مهاجرت دارم، حال چه کنم؟

من قصد مهاجرت دارم، حال چه کنم؟


سوالی که بدون اغراق تقریبا ۱۰۰۰ بار در روز از ما پرسیده میشود. بگذارید مقداری شما را به پاسخ این سوال نزدیکتر کنم‌.

* توجه کنید که این صرفا یک معرفی و پیشنهاد بوده و کاملا حدودی است‌. قطعا در مرحله انتخاب باید با مشاور مهاجرت شرایط را به شکل دقیق بررسی کرد. ضمنا در این پست به شکل کلی به چند برنامه پرطرفدار اشاره شده و حرفی از موارد خاص مانند جاب آفر و یا برنامه هایی که نیازمند داشتن شرایط خاصی هستند به میان نیامده است.

1- ابتدا پاسخ این سوالات را برای خود یادداشت کنید:
سن
رشته تحصیلی
مدارک تحصیلی
سوابق کاری
مدرک زبان

2- از سن شروع کنید. اگر سن شما بین ۵ تا ۱۸ سال است دانش آموزی پل مناسبی برای رسیدن به کاناداست. خوبی این روش این است که مدرک زبان لازم ندارد و بسیار هم سریع است. یعنی کمتر از ۴ ماه میتوانید کانادا باشید. همچنین میتوانید یکی از والدین خود را نیز با ویزای ۵ ساله توریستی به کانادا بیاورید‌.

3- اگر سن شما بین ۱۸ تا ۲۵ سال است قطعا دانشجویی را انتخاب کنید. در این سن و با توجه به سوابق کاری کمی که میتوان داشت دانشجویی پلنی بسیار عالی است که میتواند بدون دردسر شما را به اقامت برساند. فقط برای این برنامه آیلتس آکادمیک را فراموش نکنید.

4- اگر سن شما بین ۲۵ تا ۳۵ است، باید سایر آیتمها را در نظر گرفت:
* اگر مدرک تحصیلی شما فوق لیسانس یا دکتری است، سوابق کاری بیش از ۳ سال است و مدرک آیلتس شما ۷ به بالاست، قطعا بروید سراغ برنامه اکسپرس اینتری. این برنامه بسیار سریع و منظم است‌.
* نگاهی به رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان بیندازید.‌ اگر بیش از ۵ سال سابقه کار در زمینه رشته های مورد نیاز استان ساسکاچوان دارید و مدرک شما نیز فوق لیسانس است، در انتخاب برنامه نیروی متخصص این استان مکث نکنید. به شرطی که بتوانید CLB 6 را بگیرید. اگر لیسانس دارید مدرک زبان خود را بالاتر ببرید. یعنی ClB 7. البته اینها همه حدودی هستند و قطعا باید شرایط با دقت بیشتری بررسی شوند. این برنامه را غنیمت بدانید تا به سرنوشت کبک دچار نشده است.
* اگر جزو رشته های پرامتیاز کبک هم هستید و در خودتان خواندن فرانسه را میبینید کبک هم میتواند گزینه خوبی باشد. اگرچه به این برنامه اعتمادی نیست و متاسفانه آنقدر بدعهدی و آزار و اذیت از این برنامه دیده شده که به نظر ما تا جاییکه میشود برای ساسکاچوان اقدام کرد سراغ این برنامه نروید.
* روش دانشجویی نیز میتواند انتخاب دیگر شما باشد. اگر حوصله و توان درس خواندن دارید، معدل دوره های گذشته "ناپلئونی" نبوده، از فارغ التحصیلی تان خیلی نمیگذرد و قادر به گرفتن آیلتس حداقل ۶ آکادمیک هستید قطعا این روش نیز شما را به موفقیت میرساند.

5- اگر هنرمند و ورزشکار حرفه ای هستید، صاحب زمین کشاورزی با کشت مکانیزه (و یا دامداری مکانیزه) و درآمد کافی هستید و یا مدیریت یک مجموعه کشاورزی و دامداری بزرگ را به عهده دارید قطعا سراغ برنامه خوداشتغالی فدرال بروید.
*  بر خلاف ظاهر ساده اش اصلا آسان نیست و باید مدارک شما برای اثبات هنرمند، ورزشکار و یا دامدار و کشاورز بودنتان کافی باشد.

6- اگر سن شما بین ۳۵ تا ۴۰ سال است.
* این بازه سنی را میتوان به عنوان سنین مرزی در نظر گرفت. زیرا تحت شرایطی هم میشود برای برنامه های نیروی متخصص مانند ساسکاچوان اقدام نمود و هم برای برنامه های تجاری.
* اگر مدرک تحصیلی شما فوق لیسانس باشد و سوابق کاری کافی در يكي از زمينه هاي  ارائه شده در ليست اين برنامه (كه بايد اين سابقه كاري بهمراه بيمه  یا مواردي دال بر واقعي بودن سابقه كاري ) را داشته باشید، چنانچه مدرک CLB 7 بگیرید میتوانید برای برنامه نيروي متخصص ساسكاچوان  اقدام نمایید‌.
* در غیر این صورت باید وارد فیلد برنامه های تجاری شوید. این برنامه ها دارای بازه سنی بیشتری هستند و با سنین بالاتر هم میتوان برای آنها اقدام نمود.
* اگرچه تقریبا تمامی برنامه های کارآفرینی استانی نیاز به مدرک زبان آیلتس دارند اما با داشتن شرایط بهتر سوابق کاری و دارایی میتوان با نمره های پایینتر نیز برای آنها اقدام نمود.

7- سن بین ۴۰ تا ۴۵ سال.
* خوب این سن تقریبا بهترین بازه سنی برای روشهای تجاری است.
* اکثر روشهای کارآفرینی بیشترین امتیاز سن را به این بازه میدهند و شما با داشتن سوابق کاری کافی(تعریف سوابق کاری در این برنامه ها متفاوت است). داشتن مدرک زبان و البته سرمایه لازم میتوانید به راحتی برای این برنامه ها اقدام نمایید.
* برنامه های کارآفرینی جایگزین بسیار مناسبی برای برنامه های سرمایه گذاری هستند که قطعا با داشتن مقدار سرمایه کمتر میتوان برای آنها اقدام نمود.

8- اگر سنتان بین ۴۵ تا ۵۰ است همچنان شانس برنامه های کارآفرینی را دارید.
* اگرچه کم کم امتیاز سن را از دست میدهید اما با داشتن شرایط مناسب میتوان به این برنامه ها امیدوار بود.
* طبیعی است هرچه به سن ۵۰ نزدیکتر میشوید شانس برنامه های خوب کارآفرینی مانند منیتوبا را از دست میدهید.
* اما همچنان استان هایی مانند پرنس ادوارد پذیرای شما خواهند بود.

9- اگر سن شما بیش از ۵۰ است میتوان گفت تقریبا تنها شانس شما سرمایه گذاری است.
* برنامه های سرمایه گذاری کانادا مدتی است که دچار "مسدودیت!!!" شده اند یعنی دولت قبلی که اصولا چندان رابطه خوشی با مهاجرت نداشت راه را برای سرمایه گذاری بسیار دشوار کرد.
* در حال حاضر تنها برنامه سرمایه‌گذاری کانادا که میتوان برای آن اقدام کرد مربوط به استان خوشنام! "کبک" است.
* متاسفانه بازار داغ این برنامه باعث رقابتی شدن برای اقدام شده و شرایط سختی را برای اپلای کردن ایجاد کرده است.
* اما به هر حال همچنان این برنامه کار میکند و اگر شرایط آنرا کامل دارید توصیه میکنم آنرا انتخاب نمایید.
Сначала зайдите на смотреть фильмы, а потом обязательно зайдите посмотрите фильмы онлайн это стоит того
آیا مایل به اطلاعات بیشتر در رابطه با ما مهاجرت هستید؟

ما به شما اطلاع خواهیم داد